românesc
| Număr parc: | TPS72501DTG4 |
|---|---|
| Producator / Marca: | Texas Instruments |
| Parte a descrierii: | IC REG LINEAR POS ADJ 1A 8SOIC |
| Foi de date: |
|
| Statutul RoHs: | |
| Plată: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Calea de transport: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Acțiune: |
Ship From: Hong Kong
Trimiterile online RFQ: Răspunsuri rapide, prețuri mai bune!
| Atributul produsului | Valoarea atributului |
|---|---|
| Dropout de tensiune (Max) | 0.28V @ 1A |
| Tensiune - ieșire (min / fix) | 1.22V |
| Tensiune - ieșire (Max) | 5.5V |
| Tensiune - Intrare (Max) | 6V |
| Pachetul dispozitivului furnizor | 8-SOIC |
| Serie | - |
| Caracteristici de protecție | Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Under Voltage Lockout (UVLO) |
| Pachet / Caz | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Pachet | Tape & Reel (TR) |
| PSRR | 60dB (1kHz) |
| Tipul de ieșire | Adjustable |
| Atributul produsului | Valoarea atributului |
|---|---|
| Configurarea ieșirii | Positive |
| Temperatura de Operare | -40°C ~ 125°C |
| Numărul autorităților de reglementare | 1 |
| Tipul de montare | Surface Mount |
| Curent - aprovizionare (Max) | 325 µA |
| Curent - Quiescent (Iq) | 225 µA |
| Curent - ieșire | 1A |
| Caracteristici de control | Enable, Reset |
| Numărul produsului de bază | TPS725 |
| TPS72501DTG4 Detalii PDF [English] | TPS72501DTG4 PDF - EN.pdf |




TPS72501DTG4
Texas Instruments
TPS72501DTG4 este un regulator liniar de tensiune cu dropout redus (LDO) de 1A, produs de Texas Instruments. Acesta oferește o gamă ajustabilă a tensiunii de ieșire între 1,22V și 5,5V, fiind caracterizat prin reglare excelentă a liniei și a sarcinii, curent de repaus scăzut și protecție la supratemperatură și suprasarcină.
Tensiune de ieșire reglabilă între 1,22V și 5,5V
Capacitate de 1A curent de ieșire
Tensiune dropout redusă de 0,28V la 1A
Curent de repaus scăzut de 225μA
Protecție la supratemperatură, suprasarcină și polaritate inversă
Funcții de control pentru activare și resetare
Gama de temperatură de funcționare între -40°C și 125°C
Reglare excelentă a liniei și a sarcinii pentru o tensiune de ieșire stabilă
Consum redus de energie pentru prelungirea duratei de funcționare a bateriei
Protecții robuste pentru o funcționare fiabilă
Gama largă de temperatură de operare pentru aplicații diverse
TPS72501DTG4 este ambalat într-o husă SOIC cu 8 pini (lățime de 0,154" / 3,90mm), destinată montajului pe suprafață.
Produsul TPS72501DTG4 este dezafectat. Clienții sunt sfătuiți să contacteze echipa noastră de vânzări prin website pentru informații despre modele echivalente sau alternative.
Electronice portabile
Dispozitive alimentate de baterie
Aplicații industriale și de consum care necesită o sursă de alimentare stabilă și cu zgomot redus
Cel mai autorizat fișier tehnic pentru TPS72501DTG4 este disponibil pe site-ul nostru. Se recomandă descărcarea acestuia pentru detalii complete tehnice.
Clienții sunt încurajați să solicite oferte pentru TPS72501DTG4 pe site-ul nostru. Obțineți o ofertă sau aflați mai multe despre acest produs vizitând site-ul nostru chiar astăzi. Oferta este valabilă pentru o perioadă limitată, așa că nu ezitați să acționați acum.
IC REG LIN POS ADJ 1A DDPAK
IC REG LINEAR 5V 250MA 8SOIC
TPS72501KTT TI
TI TO263-5
TI SOT223
IC REG LIN POS ADJ 1A DDPAK
TI SOT223-5
IC REG LIN POS ADJ 1A DDPAK
IC REG LINEAR POS ADJ 1A 8SOIC
TI SOT223
IC REG LINEAR POS ADJ 1A SOT223
TI SOT223
IC REG LIN POS ADJ 1A DDPAK
TPS72501Q1DCQR TI
IC REG LINEAR 5V 250MA 8SOIC
IC REG LINEAR POS ADJ 1A 8SOIC
TI SOT223
TI SOT223-5
TPS72501DRG4 TEXAS
TPS72501QDCQRQ1 TI
2026/04/20
2026/04/17
2026/04/8
2026/03/31
2026/03/23
2026/03/20
2026/03/9
2026/03/4
2026/02/28
2026/02/3
2026/01/28
2026/01/19
2026/01/16
2026/01/9
2025/12/29
2025/12/25
2025/12/17
2025/12/10
2025/12/4
2025/11/25
2025/11/20
2025/11/11
2025/11/3
2025/10/30
2025/10/22
2025/10/16
2025/10/9
2025/09/28
2025/09/17
2025/09/9
2025/09/1
2025/08/25
2025/08/20
2025/07/3
2024/12/18
2023/06/21
2023/04/27
2022/07/1
2021/03/4
2020/09/10
2020/01/23
0 Articole







2024/09/18
2025/02/3
2025/06/30
2025/01/27
TPS72501DTG4Texas Instruments |
Cantitate*
|
Prețul țintă (USD)
|